KONUM PORTAL

Join the forum, it's quick and easy

KONUM PORTAL
KONUM PORTAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KONUM PORTAL

PROGRAM,ANİMASYON,MÜZİK,HACK,SİTE TASARIM,ŞİİR,DİN,TARİH,VİDEO,OYUN İNDİRME,OYUN HİLELERİ,JOOMLA,PHP FUSION,MKPORTAL,PHP NUKE,KOMİK GİFLER,AŞK GİFLERİ,BAYRAK GİFLERİ,AYIRAÇ GİFLERİ,YAZARLAR,ROMAN ÖZETLERİ,DAMAR,RAP,ARABESK,ŞARKILAR,İLAHİLER

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Bedri Rahmi Eyüboğlu HAYATI

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Bedri Rahmi Eyüboğlu HAYATI Empty Bedri Rahmi Eyüboğlu HAYATI Perş. Ekim 06, 2011 9:40 am

Admin

Admin

Görele'de doğdu. Güzel Sanatlar Akademisi'ni bitirdi. İki yıl da Paris'te eğitim gördü. Yurda döndükten sonra, Akademi'nin Resim Bölümü'ne öğretim
üyesi olarak atandı. Bu görevi, ölüm tarihi olan 1975'e kadar sürdü.

Şiir Kitapları:

Yaradan'a Mektuplar (1944),
Karadut (1948),
Tuz (1952),
Üçü Birden (1953),
Dördü Birden (1956),
Karadut 69 (1969),
Dol Karabakır Dol (1974),
Yaşadım (1977).

"...dizginlenemeyen bir coşku, bir yaşama sevinci ve renkler; bir de halk sanatının masal, şiir, deyiş, resim vb. her türüne karşı aşırı bir hayranlık. Bu dört öge çevresinde kurulmuş, ortalama şiir okuyucusunu hemen sarıveren, uzun süre akıldan çıkmayan, her vesileyle anımsanan bir şiirdir Bedri Rahmi'nin şiiri. Ne var ki, O'nun şiir çizgisi, içinde yer aldığı Orhan Veli kuşağının öteki şairlerininkiyle benzememiştir.

Biçim sorunu üzerinde fazla durmadan, bulduğuyla yetinerek yazmıştır. Bugün Yaradan'a Mektuplar'ı, Karadut'u, Tuz'u açtığımızda birçok şiirin
eskimiş, okunmaz olmuş olduğunu görüyoruz. Özensiz, çalakalem yazılmış olmalarından.'' (Mehmet H. Doğan, 1975)

http://www.konum.benimforum.net

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]