KONUM PORTAL

Join the forum, it's quick and easy

KONUM PORTAL
KONUM PORTAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KONUM PORTAL

PROGRAM,ANİMASYON,MÜZİK,HACK,SİTE TASARIM,ŞİİR,DİN,TARİH,VİDEO,OYUN İNDİRME,OYUN HİLELERİ,JOOMLA,PHP FUSION,MKPORTAL,PHP NUKE,KOMİK GİFLER,AŞK GİFLERİ,BAYRAK GİFLERİ,AYIRAÇ GİFLERİ,YAZARLAR,ROMAN ÖZETLERİ,DAMAR,RAP,ARABESK,ŞARKILAR,İLAHİLER

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Sitem Hacklandı Eyvahh ! Demeyin.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Sitem Hacklandı Eyvahh ! Demeyin. Empty Sitem Hacklandı Eyvahh ! Demeyin. Perş. Mart 08, 2012 1:05 pm

ByK4RB0N

ByK4RB0N
ADMİN
ADMİN

SİTE VEYA FORUMU HACKLANANLARA

Forumları h.a.c.k lenenler için tavsiye olsun bu yazı...

Ben dahil pek çok arkadaşımızın sitelerine kimisi zevk olsun diye kimiside reklam amaclı olarak saldırılmaktadır.

Bunun sonucunda da eğer yedekleri alınmamışsa büyük zararlar oluşmaktadır. Yedeği olsada yine eski haline getirmek zahmetli bir süreç oluyor...

Geçenlerde bu durum benim başıma geldı ve siteyi 1 saatde eski haline getirdim.

Araştırmaya başladım her davranışa ceza veren bu hukkuk sisteminin sanal alemde bizleri acaba nasıl koruyor diye...

işte bu duruma karşısında yapılacak şey;

-----------------------------------------------------------------------------------

il/ilce SAVCILIĞI’NA

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNAN: ad ve soyad

SUÇ TARİHİ: tarih ve saat

AÇIKLAMALAR:

Yukarıda belirttiğim tarihte web siteme (xxxxxxx.com) girdiğimde Ek 1’de bulunan sayfa ile karşılaştım.

Şu şekilde: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ana sayfasında Ek 1‘de belirttiğim sayfa,

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kısmına girildiğinde yine ek 2’de bulunan sayfa ile karşılaştım…

Bu h.a.c.k konusunda fazla bilgim olmadığından dolayı, bu sistemi nasıl zarar verdikleri konusunda bir fikrim yok. Belli ki sitemin açıklarından yararlanılmış…

Bu konuda maddi ve manevi mağduriyetim oluşmuştur…

5237 sayılı sayılı ceza kanununun 244. maddesinin birinci bendine göre “Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, ” suçunu işlemişlerdir.

KANITLAR:

-Ek 1 ‘ deki site ana sayfasının hacklenmiş hali…
-Ek 2’de ki sitenin forum sayfasına girildiğindeki hacklenmiş hali…
-Hackleyen kişilerin bırakmış oldukları site adresi; [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
-xxxx.net/forum sitesinde bu durum üyelerine ilan edilmiştir… Ek 3’de…
-Bu sitede üst düzey yönetici olan “user” kullanıcı adlı bu durumu yaptığını açıklıyor. Ek 4’de…
-http://www.xxxx.net/forum/ sitesine üye olanlardan “mrsvahset” adındaki üye bu konuda bana tahditlerde bulunmuştu… Ek ‘5 de logları … Ve bu konuda arkadaşlarını yönlendirmesiyle de benim siteye saldırılmıştır…

SONUÇ VE İSTEM:

Yukarıda açıklanan nedenlerle, bilişim suçları işleyenler haklarında suç duyurusunda bulunulan gerçek ve tüzel kişiler hakkında, 5237 Sayılı TCK’nin 244 ‘üncü maddeleri de dikkate alınarak kamu davası açılmasını güvenlik tedbirlerinin uygulanmasını saygı ile arz ve talep ederim. 24/09/2007
-----------------------------------------------------------------------------------

Yukarıdaki dilekcenin formatında bir yazıyı C.Savcılığına veriyorsunuz ve gerisini onlar hallediyorlar...

Şunu diyenleriniz olabilir, internet cafelerden yapılırsa ne olacak diye. şunu unutmayalım ki her bir h.a.c.k.e.r imza bırakmadan işini bitirmez. Muhakkak kendisinin izlenmesi için bir iz bırakacaktır...

Forumunuzun hergün yedeğini alın )) kolay gelsin...

https://konum.benimforum.net

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]